Top
devojka

Зошто Рибите се чувствуваат несфатено?

Ако сте родени во хороскопскиот знак Риби, сигурно се чувствувате несфатено или пак имате чувство дека ве сфаќаат погрешно. Тоа се случува поради следните неколку причини.

  • Рибите се последен знак од Зодијакот кој поседува измешани особини од останатите 11. Постојано размислуваат за емоциите на другите, а тоа е нешто што никој не може да го разбере. Понекогаш се случува и самите себеси да се збунат.
  • Постојано истражуваат нови нешта, а за нивната среќа не постои крај доколку постои некој со кој можат тоа да го поделат. Во љубовта најдобро се согласуваат со оние личности кои се подеднакво „луди“ како и нив. Ако дури и само во еден момент се почувствуваат како да се во стапица, тогаш веднаш ќе избегаат.
  • Имаат изразена емпатија, а тоа е она што ќе ве натера прво на нив да им се јавите кога ќе ви биде тешко. Многу често своите емоции ги ставаат на второ место со цел да им помогнат на другите.
  • Често мечтаат и понекогаш многу тешко можат да ја разграничат реалноста од фантазијата. Токму затоа често имаат многу проблеми во текот на животот.
  • Лесно го менуваат своето расположение. Ако сте лути и сте во близина на Риби, вашата негативна енергија брзо ќе премине и врз нив. Затоа и тие се пребирливи кога станува збор за луѓето во нивното секојдневно опкружување.
  • На крајот од тешкиот ден, Рибите често знаат да бидат негативни. Луѓето умеат да ја извлечат енергијата од нив до тој степен што „батериите“ им остануваат празни. Во тие моменти тие обично се повлекуваат во себе за брзо да си ја вратат енергијата.
  • Го гледаат само најдоброто во луѓето и токму затоа и се дружат со сите.
  • Можно е да треба да помине многу време додека да ви дозволат да им се приближите, а кога конечно ќе се случи, вие засекогаш ќе бидете покрај нив.
  • Премногу се чувствителни, апсолутно на сè!Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>