Top
bik

Зошто е добро да имате пријател Бик?

Луѓето родени во хороскопски знак Бик се тип на пријатели кои имаат разбирање, никогаш нема да се обидат да ве натераат да се чувствувате непријатно, без разлика што имате да кажете или да направите пред нив.

Во продолжение неколку причини зошто е добро да имате пријател со хороскопски знак Бик:

• Никој не дава подобри совети од нив
• Потполно се предадени и посветени на својот мал круг на пријатели
• Со нив секогаш ќе се чувствувате заштитено и сигурно
• Секогаш се искрени и без влакна на јазикот
• Реални се и стабилни
• Имаат дбар вкус
• Даваат исклучително добри совети
• Имаат одлична смисла за хумор
• Позитивни се и ведри
• Тие се вистински лидери со бистар ум
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>