Top
Zoshto-fevruari-ima-28-dena-iLike-mk

Зошто февруари има 28 дена?

Колку пати до сега сте се запрашале зошто февруари е најкусиот месец во календарската година и има само 28 дена односно 29 секоја 4-та година?!

Кликнете „play“ и ставете крај на енигмата! :)
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>