Top
mobilen-telefon

Знаци во Зодијакот кои се зависни од мобилен телефон

Во ова модерно време технологијата е сѐ поприсутна до нас. Многу луѓе се опседнати со уредите, а кога станува збор за зависност од мобилните телефони, три знаци од Зодијакот особено се истакнуваат.

Близнаци
Близнаците сакаат да имаат најнови уреди и технологија, но најмногу од сѐ го сакаат интернетот. Многу време поминуваат „онлајн“ и честопати им се случува да изгубат чувство за време. Кога ќе се случи да им се испразни батеријата на телефонот или да немаат пристап до интернет, се чувствуваат како отсечени од светот.

Стрелец
Стрелците сакаат нови нешта и чувството дека се први, особено кога станува збор за технологија. Тие користат најразлични телефонски апликации за да резервираат авионски карти, запознаваат нови луѓе, да дознаат кои се најдобрите места за излегување и сите релевантни новости.

Овен
Големи зависници од технологија и сакаат да пробаат сѐ. Тие имаат многу енергија, ги користат сите достапни информации и технологии за да извршат што повеќе задачи во што пократок рок. Кога се на интернет чувствуваат адреналин и екстаза. Овенот толку многу ја сака технологијата што понекогаш ја користи за да заборави на болката која ја чувствува.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>