Top
sama-zhena

Жените во овие хороскопски знаци не сакаат брак

Некои жени не сонуваат за брак и семејство. За нив потписот на хартија воопшто не им е важен, ниту пак свадбената прослава. Два знака од хороскопот се тотално против бракот.

Близнаци
Жените родени во овој знак добиваат тахикардија при самата помисла на брак. Не сакаат да се заколнат на вечна љубов, поради тоа што секој ден е нов предизвик за нив. Спремни се целиот живот да го поминат со еден партнер, но без потпис на хартија.

Водолија
Дамите од овој хороскопски знак не сакаат никогаш да бидат оставени и со скршено срце. Поради тоа во 90% од случаите токму они се тие кој го оставаат партнерот кога ќе намирисаат дека нешто тргнува на лошо. Од тука е и нивната омраза кон бракот. Тие милуваат да се свои. Независни. Слободни. Сами се креатори на сопствениот пат, на развојот на умот и телото, за повеќето партнери кои ги имале во својот живот веруваат дека не се на иста бранова должина.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>