Top
Srekna-zhena

Жените родени во овие хороскопски знаци ќе имаат долг живот

Астролозите велат дека жените родени некој од овие хороскопски знаци се посебни и ги очекува долг и среќен живот. Едниот од знаците е управуван од Јупитер, планетата на среќата и изобилството, а со другиот Плутон, планетата на мистеријата, темнината и потсвеста.

Скорпија
Овој хороскопски знак е невообичаено мудар, допадлив и има посебна енергија. Романтичната врска со Скорпија е одлична комбинација на страст и интелект, таа е секси, моќна и знае што точно сака. Тие ги привлекуваат луѓето кон себе, често се во центарот на вниманието и знаат како да го добијат тоа што го сакаат. Тие се нежни романтичари во душата, но тоа не го покажуваат на сите. Целата нивна романса и искрена љубов ќе ѝ припадне само на една личност, онаа која навистина го заслужува нивното срце. Потребна им е личност на која ќе се отворат и која ќе стане дел од нивното внатрешно јас, некој што ќе ја задржи сопствената индивидуалност и независност. Кога ќе ја најдат оваа среќа во љубовта, Скорпиите се неверојатно среќни и пред нив е светла иднина.

Стрелец
Жената родена во овој знак ја цени слободата и независноста пред сè друго. Таа е одговорна само за себе, за своите потреби и за својот живот. Иако не е склона кон флерт, многу и е тешко да се одлучи за сериозна врска. Идеален партнер за овој знак ќе биде некој кој ја разбира нејзината желба за слобода и нема да биде измачуван од љубомора или посесивност. Жената Стрелец ја цени слободата, ужива во авантурите, патувањата, лесно се прилагодува и прифаќа промени. Кога некој ќе се поврзе со неа на подлабоко ниво, ќе разбере колку е скапоцена оваа врска.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>