Top
Sopruga

Во кои знаци се родени најверните мажи?

Мажот роден во знакот Бик е најверниот партнер според хороскопот. Но, мажот Бик тоа го очекува и од својот партнер и никогаш не простува неверство.

Ракот е исто така доста верен, но нешто помалку интензивен од Бикот. Тој ќе биде верен се додека неговиот партнер му го подарува целото внимание и ја почитува неговата мајка.

Лавот исто така е многу лојален, но таа лојалност може да згасне доколку партнерот не го поддржува во се што прави.

Мажот роден во знакот Вага е исто така во оваа група, што малку ќе Ве изненади, бидејќи е како пеперутка – ќе остане во постојана врска најнапред поради страв од осаменост.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>