Top
citanje_kniga

Вечерни ритуали за поубав ден

После напорниот работен ден, најлесно е да се истегнете во кревет, но тоа не е најдобро решение за вас. Во моментите на најголем замор треба да сториме нешто што ќе нè опушти, ќе ни го исчисти умот и ќе нè подготви за следниот ден на најдобар можен начин.

Ако сакате да го промените квалитетот на вашиот живот, треба да ја воведете оваа вечерна рутина која ќе ве натера да станувате со насмевка секое утро.

○ Изберете книга наместо телевизија.
○ Вечерајте лесна храна.
○ Опуштете се. Ставете си маска на лицето, на косата, едноставно негувајте се.
○ Направете си план за следниот ден.
○ Напијте се шолја чај пред да си легнете.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>