Top
budenje

Утринска рутина која дава енергија

Со оглед на брзото темпо на живот, можеби е тешко да вметнете тренинг од еден час, но за петминутно истегнување навистина немате изговор. Вашето тело има потреба од активен повик за будење после спиење, а совршен начин за целосно будење е токму ова кратко време од само пет минути што можете да го направите во удобноста на вашиот кревет.

Поточно, истегнувањето ќе ви помогне да се справите со напнатоста и стресот пред да започнете нов ден. Покрај тоа, ќе започнете со добра циркулација уште од рано наутро и ќе си дадете време да дишете длабоко пред да започнете со извршувањето на обврските.

Како што открива Claire Grieve, експерт за јога, истегнување и длабоко дишење ќе ви даде вистинска експлозија на енергија и ќе ве разбуди подобро од кофеинот.

Иако вашето тело ќе се буди, вие всушност ќе се чувствувате целосно опуштено и смирено.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>