Top

Star Wars војна на Тајмс Сквер

Иако досега видовме многу реклами и маркетинг кампањи во кои беа користени ликови или тематики од “Војна на ѕвездите”, ова е секако една од најдобрите. Се работи за официјалното лансирање на видео играта The Old Republic, а самиот чин се одвиваше на Тајмс Сквер, пред очите на сите кои се најдоа таму, и може да се види дека е вложено многу труд во остварувањето на ваков маркетиншки потег.

Впрочем, стануваше збор за борба помеѓу доброто и злото, секако тука беа пристни светлосните мечеви, а освен главните актери учествуваа и други луѓе во ‘цивилка’, кои вешто изведоа сцени со борби во кои тие ‘замрзнуваат’ на моменти. Видеото прикажува се, а сигурни сме дека било вистинско доживување да се гледа во живо.Кликнете ТУКА за да ги погледнете нашите денешни содржини.

Станете наш facebook фан.
Оставете коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *