Top
Kakov-uchenik-e-sekoj-horoskopski-znak

Проверете каков ученик сте според хороскопскиот знак

Стилот на учење е предодреден од карактерните особини на секој од нас, а е различен за секој од дванаесетте знаци во зодијакот. Проверете кој сака да учи со музика, за кого учењето е здодевно, а кој си запишува што му се чини најважно.

Овенот, импулсивен каков што е, чита се набрзина.

Бикот учи бавно и вниматело.

Близнаците учат додека слушаат музика, додека зборуваат, додека пеат или серфуваат на Интернет.

Ракот сака да учи само со пријатели или роднини во близина.

Ако Лавот е заинересиран да има добра оценка, тој ќе има добра оценка.

Девицата запишува се што треба да знае и потоа го учи тоа.

Вагата учи само ден пред испитот.

Скорпијата го прави тоа тивко… всушност никој не знае што прави таа.

На Стрелецот учењето му е здодевно, ќе прочита една страница и потоа ќе излезе да прошета.

Јарецот учи повеќе од сите други и добива одлични оценки.

Водолијата го запишува тоа што мисли дека е важно, а најчесто тоа не било важно.

Рибите сакаат да учат, но почнуваат да размислуваат за животот и се губат.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>