Top
Mokjni-lugje-iLike-mk

Ова се четирите најмоќни хороскопски знаци

Семејството „тематски хороскоп“ го надополнуваме со уште еден наслов, овојпат на тема моќ и сила.

Астролозите велат дека Овенот, Скорпијата, Водолијата и Јарецот поседуваат исклучителна моќ.

ОВЕН
Овенот е полн со енергија и постојано е во движење. Тој е како нескротлив оган. Никогаш не запира и ако му е здодевно, едноставно ве избегнува и игнорира. Овенот никогаш не се потпира целосно на другите луѓе, туку ги презема работите во свои раце и контрола. Упорен е и по секоја цена го остварува тоа што го наумил.

СКОРПИЈА
Скорпијата е лојална, но и предавник во исто време. Верна е кон оние кои го заслужуваат тоа, додека ако некој ја повреди, знае да биде вистинска напаст и станува емоционално агресивна и неподнослива. Скорпијата има одлично развиена интуиција и претчувствува работи за кои вие не сте ни свесни. Но, информациите грижливо ги крие за да се послужи со нив штом ќе ѝ биде потребно.

ВОДОЛИЈА
Моќта на Водолијата потекнува од нејзината ладнокрвност односно способност да ги држи чувствата под контрола или целосно да ги игнорира. Водолијата е бескрајно љубопитна и се интересира за многу работи. Таа е една од најинтелегентните знаци од зодијакот. Самоуверена е и претерано тврдоглава.

ЈАРЕЦ
Јарецот е супериорен. Оваа негова карактеристика доаѓа од големата самоконтрола и челична истрајност. Прерано созрева и има способност за најдобро размислување од било кој друг знак. Динамичен е и тоа го води до остварување на целите, што дополнително му ја подига самодовербата која и без тоа ја има премногу.
Оставете коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *