Top
banani

Ослабете со јапонска диета со банани

Јапонската диета претставува утрински ритуал кој има потенцијал да ви ја намали тежината. Со минимална измена во дневното мени, оваа јапонска диета ветува дека ќе изгубите 5 до 7 килограми.

Се препорачуваат максимум 4 банани, како и 2 чаши млака вода наутро, додека останатите оброци во денот треба да бидат здрави, свежи, лесни. Изумителите на оваа диета велат дека нема строги правила што смее, а што не смее да се јаде, туку само да избегнувате тешка и преработена храна.

Диетата со банани и млака вода се препорачува да ја практикувате максимум 12дена. Последниот оброк треба да ви биде 4 часа пред спиење. Во текот на диетата не се препорачува алкохол, кафе и десерти.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>