Top
vodolija

Нешта кои не смеете да ги кажете на една Водолија

Водолијата по природа е единствена, непредвидлива, оригинална, оптимистична и дружељубива.

Луѓето родени во овој знак се големи луѓе, со јасен поглед кон иднината. Вообичаено се занимаваат со иновации затоа што не можат да поднесат да ги задржат своите идеи за себе. Сакаат да знаат сè, па затоа мора да бидат информирани.

Немаат тенденција да се лутат, но сепак, за да не ги налутите избегнувајте да ги кажувате следниве реченици пред нив.

Мораш да го направиш ова
Овој хороскопски знак може однапред да ги предвиди сите потенцијални решенија за проблем што другите луѓе не го гледаат. Водолиите едноставно не можат да издржат да им кажувате дека треба да направат нешто, додека тие гледаат разни креативни алтернативи кои би имале ист ефект. Секогаш можете да сметате на нив, тие ќе најдат свој единствен пристап кон решавање проблем или задача наместо да ја следат традиционалната стратегија. Се разбира, кога нема друг избор и кога ќе треба да се следат правилата, тие ќе го сторат тоа, но ќе бидат фрустрирани затоа што се принудени да следат правила за кои сметаат дека не се потребни или издржани.

Премногу време поминуваш сама
Водолијата ја цени независноста и осаменоста повеќе од кој било друг знак во Зодијакот. За нив нема ситуации низ кои не можат да поминат сами, дури и во најтешките моменти, знаат како да се справат. Се разбира, тоа не значи дека тие не го ценат друштвото и поддршката од своите најблиски. Тие едноставно треба да имаат време за себе, па по дружењето сакаат да се осамат за да ги наполнат батериите и да го одморат мозокот.

Чувај го своето мислење за себе
На Водолиите им е многу важно да го искажат својот став. Мислата дека нивните идеи и мисли немаат вредност може да ги налути и повреди. Иако понекогаш изгледаат малку резервирани, па дури и срамежливи, тие секогаш се подготвени јасно и гласно да кажат што мислат, дури и кога станува збор за непријатни теми. Ако се најдат во ситуација никој да не ги слуша, брзо ќе најдат излез. Затоа, оставете ги секогаш да ја кажуваат вистината без оглед на се.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>