Top
nervozna-zena

Нешта кои ги мразат хороскопските знаци

Секој хороскопски знак има свои маани и доблести па токму затоа со секој треба да се постапува на различен начин. Ако едно нешто се чини во ред и нормално за еден хороскопски знак, за друг може да биде нешто сосема неприфатливо и причина за избувнување на нова светска војна. За да не дојде до тоа, постојат нешта кои во никој случај не би требало да им ги направите на хороскопските знаци.

На Овенот најмногу ќе му згрешите ако му нудите оправдувања.

Бикот нема да ви прости ако се сомневате во неговите намери.

Најлошото нешто што можете да им го направите на Близнаците е да им ставате зборови во уста што знаат дека никогаш не ги кажале.

Ракот ќе биде повреден ако го натерате да мисли дека се грижите за него, а потоа се оддалечите.

На Лавот најмногу ќе му згрешите е ако го правите будала пред вашите пријатели.

Најлошото нешто што можете да ѝ го направите на Девицата е да ја земате здраво за готово и да мислите дека ќе остане со вас.

Вагата најмногу можете да ја налутите е ако почнете драма без некоја причина и да го расипете расположението на сите.

На Скорпијата најмногу ќе ѝ згрешите ако се правите жртва откако ќе ве фати во лага за да се чувствува лошо.

Стрелецот ќе го налутите ако му давате ултиматуми и ги ставате во тешка позиција.

Најлошото нешто што можете да му го направите на Јарец е да го задржувате во напредокот кон врвот затоа што не сте можеле да го следите.

На Водолијата најмногу ќе ѝ згрешите ако се обидете да ја смените за да биде според вашите стандарди.

Рибите ќе ги налутите ако ги прекршите ветувањата. Тие не бараат многу.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>