Top
horoskopski

Нешта кои ги нервираат хороскопските знаци

Секој човек го нервираат одредени нешта, а тие се различни за секој хороскопски знак

ОВЕН

 • Турканици во автобус, редици од луѓе кои чекаат во ред или гужви
 • Игнорирање телефонски повици
 • Бавни мобилни телефони
 • Заробени животни во кафези
 • Напорни луѓе на социјалните мрежи
 • Луѓе кои никогаш не ја кажуваат поентата
 • Луѓе кои не знаат да танцуваат
 • Јавен превоз кој доцни
 • Луѓе кои никогаш не се облечени во склад на настанот
 • Кантри музика

БИК

 • Фалбаџии
 • Постојан неред
 • Искината и неиспеглана облека
 • Луѓе кои не знаат да готват
 • Игнорирање пред други луѓе
 • Јавно, гласно зборување
 • Луѓе кои не користат дезодоранс и парфем
 • Кога некој се обидува да се шегува на нивна сметка
 • Ситуации кога не се чувствуваат доволно паметно
 • Брза храна

БЛИЗНАЦИ

 • Луѓе без смисла за хумор
 • Кога се изоставени од центарот на вниманието
 • Часовници кои не работат
 • Неквалитетно вино
 • Неудобни чевли во кои не може да одат
 • Луѓе кои зборуваат речиси нечујно
 • Луѓе кои се движат премногу бавно
 • Вечни песимисти
 • Зависници од било какви пороци
 • Апарати и справи кои не работат

РАК

 • Премногу топлина
 • Волнена облека што ги тера на чешање
 • Спиење на тросед
 • Луѓе кои доаѓаат прерано на договореното место
 • Луѓе кои не знаат да се облечат
 • Кога се критикувани
 • Насилни филмови
 • Неблагодарни деца
 • Нечисти очила за сонце
 • Луѓе кои го крадат центарот на вниманието

ЛАВ

 • Луѓе кои имаат подобар стил од нив
 • Луѓе со подобри автомобили од нивните
 • Кога се игнорирани
 • Кога чувствуваат љубомора
 • Студено време
 • Влажно време
 • Кога мораат да одат на црковни ритуали
 • Кога се на работа додека времето е сончево
 • Кога некој им кажува да се смират
 • Кога флертувањето не им успева

ДЕВИЦА

 • Неуредни или неорганизирани луѓе
 • Невозвратени телефонски повици
 • Луѓе без часовници
 • Луѓе кои не ги пријавуваат даноците
 • Луѓе кои не им враќаат на пораките
 • Целодневно седење на Facebook
 • Граматички грешки
 • Луѓе кои пцујат
 • Емоционални сцени
 • Стенд ап комичари и изведби

ВАГА

 • Луѓе кои им кажуваат да се стишат
 • Луѓе кои не јадат брза храна
 • Ѓубре
 • Луѓе кои кинат цвеќиња
 • Луѓе кои се сурови кон животните
 • Луѓе кои не возвраќаат телефонски повици и пораки
 • Авантура за една ноќ
 • Неуредна коса
 • Зависници
 • Лоши родители

СКОРПИЈА

 • Луѓе кои никогаш не го враќаат она што го позајмиле
 • Љубовници кои глумат оргазам
 • Со сила предизвикана љубомора
 • Кога некој ја врши работата подобро од нив
 • Непристојно јадење
 • Озборувања во кои тие се главна тема
 • Да бидат обвинети за неверство, па дури и кога навистина биле неверни
 • Луѓе кои со сила ја следат модата
 • Видовити луѓе кои ја претскажуваат иднината
 • Тоа што не можат да го искористат местото за хендикепирани, а е празно

СТРЕЛЕЦ

 • Јавен превоз кој доцни
 • Кога немаат средства да летаат во прва класа
 • Сопатници кои страдаат од морска болест
 • Луѓе кои претерано многу се жалат
 • Луѓе кои се плашат од ризици
 • Кога некој ќе им каже дека не знаат да штедат
 • Луѓе кои очекуваат да бидат точни до минута
 • Изгубен багаж при патување
 • Мачење животни
 • Кога некој постојано зборува за кршењето на човековите права

ЈАРЕЦ

 • Кога луѓето трошат пари непотребно
 • Луѓе кои живеат од заем
 • Луѓе кои не го враќаат заемот на време
 • Родители кои не знаат да ги воспитаат своите деца
 • Луѓе кои не го почитуваат сопствениот збор
 • Луѓе кои ги оставаат работите отворени
 • Поетски читања
 • Луѓе кои сакаат да се возат на туѓа сметка
 • Кога треба да ги остават децата сами дома
 • Несредена коса

ВОДОЛИЈА

 • Луѓе кои се облекуваат монотоно
 • Брза и нездрава храна
 • Да се навраќаат на минатото
 • Беспотребни озборувања
 • Луѓе кои не се практични
 • Луѓе кои ја оставаат нечистотијата од своите миленици
 • Недостаток на лојалност
 • Да бидат изоставени од било каква активност
 • Да си ги извалкаат рацете, во буквална смисла

РИБИ

 • Премногу топло време
 • Кога ќе ги загубат очилата
 • Пиењето нездрава и загадена вода
 • Луѓе кои се смеат гласно и непристојно
 • Луѓе кои не знаат да дискутираат
 • Алкохоличари
 • Да им биде забрането да ги гледаат своите најмили, од било која причина
 • Ако се приморани да носат очила со диоптер
 • Автомобили кои се прескапи и трошат премногу
 • Луѓе кои возат бавно и претерано ги почитуваат знацитеОставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>