Top
najzlobnite-vo-zodijakot

Најзлобните знаци во Зодијакот

Секој човек има доблести и маани, но неколку знаци во Зодијакот се извојуваат од другите кога станува збор за нивните маани и злоба.

Родените во овие знаци понекогаш знаат да го покажат своето пријателско лице и не се злобни само затоа што можат да бидат во даден момент. Но, ако ги навредите или повредите некого за кој се грижат, сигурно ќе го почувствувате нивниот гнев. Можеби ќе се одлучат за одмазда или ќе те игнорираат и ќе се преправаат дека не постоиш.

Доколку некој роден во овие хороскопски знаци ви се налути, подобро е да смислите начин да му се извините.

Близнаци
Близнаците се однесуваат како целиот свет да е нивен, дури и кога никој не ги сака. Нема да те примат освен ако не им направиш услуга. Во тој случај, можете да им кажете да бидат себични, но тоа нема секогаш да функционира. Ако се чини дека им се спротивставувате на некој начин, тие можат да станат уште позлобни.

Лав
Лавовите се однесуваат привилегирано и ако не ги опсипете со вниманието што мислат дека го заслужуваат, ќе ви кажат како се чувствуваат. Тие обично не се обидуваат да се поврзат со други луѓе.

Девица
Девиците се перфекционисти по природа, луѓе кои бараат премногу. Без разлика колку и да им пружите, за нив не е доволно. Тешко е да го препознаете нивното вистинско лице. Умеат вешто да се кријат под маска додека ви подготвуваат нешто позади грб и никогаш не знаете кога ќе ве предадат. Повеќето Девици се големи нарциси кои немаат чувства за другите, мислат само на себе. Кога Девицата е нерасположена, ќе биде доста недостапна, а тоа може да објасни зошто толку лесно станува раздразлива. Тие прават многу за своите пријатели и семејството, но ако не го ценат доволно, незадоволството ќе го истурат врз нив. Девицата обично постапува зло додека луѓето не научат повеќе да ја почитуваат.

Скорпија
Скорпиите се посесивни и љубоморни, а тоа често ги поминува границите на нормалата. Едноставно, можат да ве задушат. Бидете особено претпазливи доколку им згрешите бидејќи знаат да бидат големи непријатели. Многу се итри и рационални. Најчесто се незрели. Родените во знакот Скорпија се големи злопамтила кои се осветољубиви. Нивната злоба може да трае. Дури и да не сте ја налутиле, ако им се испречите на патот, тие ќе го истурат бесот на вас.

Јарец
Убедливо најстудениот хороскопски знак. Јарецот не знае да покаже емоции со што може да ги оттргне луѓето од себе. Можеби не знае ни да сака. Мрачни се и честопати кукавици. На нив не можете да сметате за ништо. Јарците обично мразат секого и сè, па ако се лоши кон вас без посебна причина, можеби тоа е затоа што поминуваат низ некои лични проблеми. Секако, тоа не е оправдување за нивното однесување, но може да ви објасни што се случува во нивните глави. Јарците не се секогаш свесни кога се однесуваат злобно затоа што тоа не го прават намерно. Но, ако се нерасположени, ќе ги игнорираат вашите коментари, дури и ако во тој момент се свесни дека ја преминале границата.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>