Top
zodijak

Најверниот знак во Зодијакот

Кога станува збор за верност и посветеност во љубовта, нeма дилема дека тоа е хороскопскиот знак Јарец.

Припадниците на овој хороскопски знак се највернитете луѓе во целиот Зодијак. Тие неверството не го доживуваат како нешто телесно, туку како големо духовно предавство.
Првенствено ги привлекува некој со својата интелектуална страна, но во таков лучај нема да се случи ништо повеќе од флерт.
Ако се случи да изневерат, тоа го прават како Девиците, односно за нив аферата е бегство од односот. Колку што даваат верност, толку и бараат за возврат. Никогаш не простуваат неверство.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>