Top
Majka-i-dete

Најлоши комбинации во Зодијакот за родител и дете

Нивото на доверба и пријателство може да варира во секој однос помеѓу родител-дете. Некои родители се забавни и отворени луѓе, додека други можеби се залагаат за строги правила и бараат ред и дисциплина…

Еве кои хороскопски комбинации на родители и деца ќе бидат најтешки за разбирање.

Овен и Рак
Овните се најмногу ентузијасти за целите и амбициите на своите деца. Тие секогаш сакаат да го достигнат врвот на успехот и да ја зграпчат секоја можност што ќе им се најде на патот. Сепак, на Раковите често им недостасува тој жар и остроумност. Тие се емотивно здрави луѓе и сакаат да одвојат време и да одат по свое темпо. Ова создава голема бариера меѓу двете, што ги прави најмалку компатибилни.

Близнаци и Бик
Близнаците и Биковите се сосема различни личности. Додека Близнаците се одлични комуникатори и сакаат да бидат во друштво, Биковите се најголемите интроверти и претпочитаат да останат во нивните комфорни зони. Така, секој пат кога родител Близнак ќе го охрабри детето Бик да биде поотворено за нови луѓе, ова второто веројатно ќе стане уште подалеку.

Лав и Водолија
Луѓето родени во знакот Лав бараат внимание, живеат во центарот на вниманието. Тие го сакаат туѓото друштво и сакаат да бидат препознаени по она што го прават и кои се. Напротив, Водолиите се донекаде неуки за мислењата на луѓето. Тие избираат да веруваат во сопствената вистина и воопшто не се грижат што ќе каже околината за нив. Додека родителот Лав може да ја гледа Водолијата како непослушна и неуредна, детето Водолија може да се чувствува овластено од нивната индивидуалистичка личност.

Вага и Девица
Вагата е за сите рамнотежа и безбедност. Тие се миротворци во семејството и поради тоа често се гледа на нив. Иако Девиците можеби ја сакаат посветеноста на Вагата за одржување на стабилноста, не им се допаѓа нивната опуштена, невешт природа. Девиците се совршени и беспрекорни. Брзи се и не оставаат простор за грешки.

Јарец и Стрелец
Јарецот и Стрелецот се сосема спротивни личности, каде првиот е исклучително практичен и пресметан во своите постапки, а вториот е поспонтан и поавантуристички. Овие два знака меѓусебно не се согласуваат со идејата за живеење живот. Додека Јарецот го гледа Стрелецот како непромислен, Стрелецот може да го смета Јарецот ефикасен, но досаден, што ќе доведе до некомпатибилност.

Скорпија и Лав
Она што ги прави Скорпијата и Лавот некомпатибилни е нивната заедничка карактерна особина. И двајцата се наметливи и родени лидери. Додека Скорпијата ќе се погрижи неговата или нејзината поента да се слушне, слично, Лавовите имаат слична желба да водат. Ова предизвикува раскол и конфликти кои немаат конечен резултат. Родителите и децата кои ја делат оваа хороскопска комбинација често се борат да најдат заеднички јазик.

Риби и Стрелец
И Рибите и Стрелецот се сонувачи. Но, додека вторите веруваат во спроведување на мислите во акција, првиот е поплашлив и загрижен за последиците. Иако делат некои заеднички идеи, нивниот пристап е многу различен, што на многу начини ги прави некомпатибилна комбинација.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>