Top
Izneveruvanje_horoskopski_znaci_iLike_mk

Најкомплицирани партнери според хороскопскиот знак

Овенот многу лесно ќе ве изневери, Бикот преферира сигурност и среќа, додека пак, Близнаците сакаат да бидат верни, но тоа баш и не им оди најдобро од рака.

ОВЕН
Верност: Ако во неговата глава тоа не е тоа, истиот момент ќе те изневери. Не го интересирате многу што не е ок. Но, ако вистински се вљуби, тогаш ќе ве сака со целото свое срце.

Љубомора и комплицираност: 75 проценти.

БИК
Верност: Ја сакаат сигурноста и среќата која им носи цврстата и стабилната врска. Особено ако партнерот финансиски добро стои. Иако, не се склони на тоа јавно да го измамат својот партнер, тие често фантазираат за друг. Физичкото искушение не им е проблем, па ако тоа што потајно посакуваат други не ви е проблем, нема за што да се грижите.

Љубомора и комплицираност: 65 проценти.

БЛИЗНАЦИ
Верност: Иако, сакаат да бидат верни и лојални тоа не им оди од рака. Ќе ве сакаат одреден временски период, а потоа сето тоа ќе исчезне. По неколку месеци ќе ве изневерат. Мажот во знак на Близнаци ако не е во сериозна врска обожава да флертува. Кога тој ќе се вљуби се труди вистински да ја задоволи својата партнерка. Сепак, овој знак е добар за авантура и секс.

Љубомора и комплицираност: 89 проценти.
Оставете коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *