Top
najdmotiven-horoskopski-znak

Најчувствителниот знак во Зодијакот

Лицата родени во овој хороскопски знак во текот целиот свој живот мора да се борат со нивната преголема чувствителност.

Нив ги погодува секој неуспех, па дури и оној на пријателите го доживуваат како на нивна кожа. Тие се чувствителни на критики, невнимание и неправда до тој степен што дури и најмалите инциденти ги претвораат во најголеми проблеми. Тие имаат убава и чувствителна природа, така што се пријателски расположени кон животната средина. Нивна чувствителност која ја поседуваат во голема количина ги прави да се на врвот на листата на емотивни хороскопски знаци. Доколку имате Вага во вашиот живот, бидете внимателни со зборовите, делата и критиките.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>