Top
zaveduvanje

Момци кои се најголеми заводници во Зодијакот

Момците родени во овие три хороскопски знаци се издвојуваат од другите мажи бидејќи се вистински шармери и ретко која жена би можела да им одолее. За нив заведување е лесно како „од шала“.

Бик
Жените ретко можат да одолеат на неговите заводнички способности. Мажот родени во знакот Бик, најчесто не е свесен за својата сензуалност, а спаѓа во групата на врвни заводници. Неговиот адут е спонтаноста, а во креветот ги познава сите умешности на Кама сутра, иако никогаш не ја прочитал. Овој знак умее да направи вистински огномет од емоции и внимание. Тој ќе ве направи да се чувствувате многу посебно. Биковите имаат природна топлина во очите и понекогаш несвесно ги привлекуват дури и оние околу кои не се трудат.

Близнаци
Пред неговата насмевка паѓаат сите и секогаш ќе се труди луѓето околу него да се чувствуваат убаво. Ним, навистина ретко кој може да им одолее. Тие уживаат во играта на заведување, сакаат добра комуникација и секогаш имаат некоја интересна приказна со која го освојуваат спротивниот пол.

Скорпија
Мажот роден во знакот Скопрпија тешко е да не го забележите. Неговиот заводнички поглед и манири со кои како да ве повикува на блуд и разврат, и едноставно не може да ве остави рамнодушни. Ова е знак кој длабоко чувствува и неговата интуиција е изразена до таа мера што во секој момент знае кои се вашите потреби, а со оглед на тоа дека во емотивна смисла е многу посветен ќе ужива да ве задоволи до максимални граници. Неговата умешност во водењето љубов останува запамтена.
Оставете коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *