Top
Maani-na-horoskopskite-znaci-iLike-mk

Секој хороскопски знак има свои маани. Откријте ги вашите!

Секој човек има свои особини со кои ги привлекува или одбива луѓето околу себе.

Исто така, секој човек знае дека не е совршен и дека има свои маани.

Добро би било да ги спознаете своите маани, и потрудете се да направите извесни компромиси:

ОВЕН

 • Имаат импулсивен карактер и треба да знаат како да го намалат изливот на бес
 • Кога сте во врска со Овен понекогаш ќе имате чувство дека сте со некој незрел и наивен тинејџер, а не со возрасна личност
 • Овните сакаат да се впуштаат во нови работи, но не очекувајте дека ќе ги завршат до крај бидејќи лесно им се привлекува вниманието со нешто друго
 • Имаат голем проблем со трпението
 • Многу се себични и со тесни погледи, па не се чудете ако не ги разберат и прифатат вашите амбиции

БИК

 • Биковите се познати по својата тврдоглавост, па затоа немојте да очекувате дека ќе победите во некоја расправија
 • Никако не попуштаат
 • Нивните потреби се секогаш поважни од вашите
 • Ужасно се здодевни
 • Тешко се отвораат емотивно, па не можете од нив да очекувате да ги поделат своите грижи

БЛИЗНАЦИ

 • Непослушни личности
 • Секој ден е нов предизвик бидејќи не знаете како ќе бидат расположени
 • Слаткоречиви се и многу ветуваат, но сè останува само на зборови
 • Брзо се заситуваат од сè
 • Да се живее со Близнак значи да се живее со полу завршени проекти и идеи

РАК

 • Нивните промени на расположението се исцрпувачки
 • Раковите се склони на навредување, но не и на преземање одговорност за последиците
 • Наметливи се и несамостојни
 • Може да ве запросат уште на вториот состанок
 • Животот со Раковите може да биде прилично досаден бидејќи тешко може да ги наговорите да одите на некое патување или за некаква авантура

ЛАВ

 • Никогаш нема да чувствувате целосна сигурност во врскаат со нив, бидејќи се склони на флерт со кој било и каде било
 • Никогаш нема да ве сака вас повеќе од својот одраз во огледалото
 • Ниеден Лав никогаш не признал дека не бил во право
 • Нивната палавост е непријатна
 • Мора секогаш да бидат во центарот на вниманието, па покрај нив секогаш ќе бидете по малку во сенка

ДЕВИЦА

 • Склони се кон осудување и претерани критики
 • Животот со Девица значи дека секогаш вие ќе треба да го направите првиот чекор
 • Превртливи се
 • Несигурноста им е вродена, а тоа воопшто не е секси
 • Ако случајно оставите валкана чаша во мијалникот и си заминете, долго ќе ве потсетува на таа несмасност

ТЕРЕЗИЈА

 • Никогаш нема да знаете што навистина мислат бидејќи тие ќе ви го кажат само она што сакате да го слушнете
 • Донесувањето одлуки трае со часови
 • Во секој момент може да ви го свртат грбот без предупредување
 • Опседнати се со физичката убавина
 • Им недостасува силна волја

СКОРПИЈА

 • Љубомората е далеку позната за Скорпиите
 • Никогаш нема да знаете што точно чувствува, бидејќи знае вешто да манипулира и со своите и со вашите емоции
 • Подготвени се да ве повредат како никој дотогаш
 • Лажливи се и таинствени
 • Малите караници редовно се претвораат во огромни драми

СТРЕЛЕЦ

 • Стрелците се најлоши слушатели од сите знаци
 • Забавата им е единствено постојано нешто во мислите 24/7, а ако ја немаат непрестано се жалат
 • Тие знаат апсолутно сè, така што тешко прифаќаат да им кажувате нешто ново
 • Доминантни се и склони на контролирање
 • Често се невнимателни за туѓите чувства

ЈАРЕЦ

 • Нивен приоритет е работата и тоа јасно ќе ви го стават на знаење
 • Опседнати со контрола
 • Сè што прават, прават исклучиво за себе без грижа дали ќе ве повредат
 • Сакаат рутини, па врската со нив е малку досадна
 • Затворени се зад своите ѕидови

ВОДОЛИЈА

 • Животот го живеат во својата глава, па често се отсутни
 • Тие знаат најдобро, па често ќе ви даваат инструкции
 • На состаноците ретко ќе бидете сами, бидејќи најмногу од сè сакаат друштво
 • Сакаат однапред да донесуваат одлуки, заклучоци и осуди
 • Секогаш ќе знаете што мислат, но ретко и што чувствуваат

РИБИ

 • На Рибите им треба многу простор
 • Не можете да ги наговорите да направат нешто што не сакаат
 • Ретко кога знаат што сакаат од животот
 • Рибите ќе ги жртвуваат своите емоции и потреби за поквалитетна врска, но подоцна ќе ви префрлаат за тоа
 • Ја идеализираат секоја своја врска, па од вас се очекува да ги исполните нивните фантазии за совршенствоОставете коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *