Top
Хороскопскиот знак кажува без што не можете на летување

Хороскопскиот знак кажува без што не можете на летување

Кога се подготвување за заминување на одмор настојувате да понесете што е можно помалку работи со вас. Но, сепак постојат нешта без кои е незамисливо да заминете на некоја летна дестинација.

ОВЕН
Мора секогаш да биде во движење, па без удобна облека, патики за шетање и чевли за планинарење, не би требало да тргне на патување.

БИК
Доволно е да понесете удобни чевли и кредитна картичка, бидејќи на одмор најмногу ќе шетате и купувате.

БЛИЗНАЦИ
Дури и на одмор морате да бидете во контакт со пријателите, затоа без мобилен и без лаптоп не излегувајте од дома.

РАК
Каде и да се наоѓате, за добро расположение неопходен ви е квалитетен сон, па без омилената перница немојте да ги пакувате куферите. Исто така, Раковите имаат чувствителен стомак, па би било добро од дома да си понесете храна.

ЛАВ
Кога патувате некаде сакате тоа да биде една од најубавите дестинации, и сакате сите ваши пријатели да видат дека сте биле таму. Затоа понесете си фотоапарат.

ДЕВИЦА
Не се чувствувате пријатно ако на патувањето немате можност адекватно да се грижите за личната хигиена. Затоа во вашиот куфер треба да има многу козметички производи.

ТЕРЕЗИЈА
Сигирно во секоја прилика ќе сакате да бидете облечени поинаку. За да ја одржите својата репутација понесете што повеќе облека и аксесоари.

СКОРПИЈА
Сакате да патувате инкогнито. Списание, шешир и големи очила за сонце ќе ви помогнат да се сокриете од љубопитните погледи на околината.

СТРЕЛЕЦ
Сакате да научите што повеќе за местото кое го посетувате, па водичи и мапи би требало да бидат основните реквизити на вашите патувања.

ЈАРЕЦ
Вие работите и додека другите одмараат. Ако не го понесете проектот кој не сте стасале да го завршите на работа, нема да можете да се опуштите на летувањето.

ВОДОЛИЈА
Ќе ви биде тешко да се одвоите од вашите гаџети и да ги оставите дома, затоа понесете барем ГПС апарат кој ќе ви биде од корист.

РИБИ
Без омилената музика не можете да се опуштите, ниту да уживате. Направете листа на песни специјално за одмор и задолжително спакувајте го вашиот МП3 плеер.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>