Top
Кога жените се чувствуваат секси?

Кога жените се чувствуваат секси?

Неодамна, во Англија беше спроведена анкета на тема „Кога жените се чувствуваат секси?“ во која беа вклучени повеќе од 20.000 припаднички на понежниот пол. Резултатите се следни:

 • При ставање на омилениот парфем
 • При смеење од срце
 • Кога имаат излакирани и обликувани нокти
 • Свежо бојадисана коса или нијансирани прамени
 • Израмнување на косата во фризерски салон
 • Убаво деколте
 • Уживање во топла бања
 • Нозете во мини здолниште или високи потпетици
 • Нагласена шминка на очите
 • При вежбање
 • Создавање кадрици на косата
 • Сензуален црвен кармин на усните
 • Депилација на цело тело
 • Големи вештачки трепки
 • Префинет накитОставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>