Top
avgust

Какви луѓе се родените во август?

Луѓето родени во август се родени во хороскопски знак Лав или Девица. Лесно е да ги сакате, бидејќи тие имаат многу силни карактерни црти.

Неколку интересни карактеристики на родените во август се:
• Природно силни лидери
• Одговорни, предадени и силни
• Меѓусебно најдобро се разбираат
• Лошо се согласуваат со Водолии и Риби
• Тие се добри учители
• Многу паметни, но и тврдоглави како деца
• Копнеат да се центар на внимание
• Тие се последните летни деца
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>