Top
Погледнете како се создаваа специјалните ефекти за филмот „Гравитација“

Погледнете како се создаваа специјалните ефекти за филмот „Гравитација“

Филмот „Гравитација“, кој се закити со номинација за „Оскар“, е вистински хит во светски размери. Компанијата „Framestore“ објави видео во кое откри како се постигнати ефектите на некои од сцените во филмот.
Оставете коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *