Top
med i cimet

Како наједноставно да ги намалите килограмите?

Доколку ви се чини дека имате неколку килогрмаи вишок, истите можете да се обидете да ги намалите на следниве начини, без гладување.

Испијте две чаши вода пред секој оброк
Пред да седнете да јадете испијте 2 чаши вода. Оваа количина течност, 15 минути пред јадењето ќе ја забрза работата на метаболизмот, а храната ќе се вари правилно и нема да се претвори во масни наслаги.

Напијте се млака вода пред појадок
Пробајте го ефикасниот утрински детокс, односно на гладен стомак испијте една млака чаша вода со лимон и малку мед.

Кефир со ленено семе за појадок
Овој појадок ќе ви помогне да ги исчистите цревата и да ја сочувате цревната микрофлора.

Добро џвакајте ја храната
Не е некоја голема тајна, но често пати во брзање го забораваме правилото. За храната да не се претвори во масни наслаги, секој залак џвакајте го 20-30 пати.

Цимет и мед против масните наслаги
За ефикасно елиминирање на масните наслаги, направете пијалак од цимет и мед. Во 200ml врела вода ставете ½ лажичка цимет во прав и 1 лажичка мед. Половина шолја испијте пред спиење, а другата половина покријте ја и оставете ја во фрижидер за следното утро.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>