Top
zodijak

Интересна и здодевна страна на секој хороскопски знак

Секој човек има своја интересна и здодевна страна, а тоа е запишано и во хороскопот.

Овен
Интересен е затоа што е постојан, здодевен е бидејќи секогаш сака да е во прв план. Тој сака предизвици.

Бик
Интересен е бидејќи е опуштен и лежерен, здодевен е затоа што е тврдоглав. Она што му е потребно е рутина.

Близнаци
Интересен е затоа што секогаш знае да насмее, здодевен е штом здогледа нешто и веднаш го посака… Секогаш му е потребно нешто ново.

Рак
Интересен е бидејќи има потреба од многу љубов и нежности, со не го лесно се разговара. Здодевен е бидејќи е премногу емотивен и чувствителен.

Лав
Интересен е дека лесно се приврзува, а здодевен бидејќи секогаш се прави важен. Има потреба секогаш да се чувствува најсилен и најпаметен.

Девица
Интересен е бидејќи секогаш знае да ислуша и да даде корисен совет, но здодевен е бидејќи во текот на разговорот секогаш прекинува и поправа за да се направи попаметен. Што му треба? Да се опушти.

Вага
Интересни се бидејќи се многу кул, а здодевни се поради тоа што секогаш се фалат себе си. Она што им е потребно е врска пола љубов.

Скорпија
Интересни се бидејќи никогаш не се фалат со своите успеси, здодевни се бидејќи се многу нахални и упорни. Она што им е потребно е да си дадат себе време да земат воздух.

Стрелец
На него му е потребен некој кој постојано ќе го следи, но интересен е бидејќи е секогаш добро расположен. Здодевен е бидејќи е неуреден.

Јарец
Интересен е бидејќи е секогаш добро организиран, но здодевен е поради тоа што сака се да е по негово. На него му е потребен некој да го расположи.

Водолија
Интересни се бијдеќи имаат одлична смисла за хумор, а здодевни се бидејќи се непредвидливи. Она што им треба е малку време за сами со себе.

Риби
Интересни се бидејќи се нежни, но здодевни се бидејќи премногу веруваат во другите. Она што им треба е да ги искористат своите таленти.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>