Top
godina-na-ljubovta

Хороскопски знаци за кои 2021-ва е година на љубовта

Сеуште е рано да се знае каква ќе биде новата година, но дефинитивно истата ќе биде поволна во полето на љубовта за неколку знаци во Зодијакот.

Вага
Во полето на љубовта, Вагите ги очекува година исполнета со подеми и падови. Тие ќе се отворат за многу нови луѓе, ќе го слават животот, ќе одат на патувања и кратки прошетки. Ако Вагата веќе има партнер, шансите за следниот чекор во 2021-ва година се многу големи. Значи, можно е да стапите во брак или да започнете да живеете заедно. Вагите кои се соло, 2021-ва ќе запознаат човек кој ќе го привлече нивното внимание. Без оглед што ќе се случи во љубовниот живот на Вагите оваа година, тие ќе останат опуштени и лесно ќе ги прифаќаат работите како што доаѓаат. Ќе има искра помеѓу Вага и Водолија, а шансите да успее оваа врска се многу големи.

Бик
Биковите ќе добијат и многу пријатели оваа година, но сепак ќе останат воздржани. Покрај тоа, може да има некои тензични ситуации во февруари, јуни, крајот на септември и почетокот на октомври. Тие треба да избегнуваат недоразбирања и веднаш да зборуваат отворено. Март и април ќе бидат прекрасни на љубовно поле. Тие месеци ќе бидат исполнети со романса. Особено ќе биде огнено со една личност родена во знакот на Рак.

Близнаци
За Близнаците 2021-ва година е преполна со нови средби, така што тие ќе поминуваат многу време со пријателите. Сепак, секојдневниот стрес може да се јавува почесто и да им застане на патот. Можни се недоразбирања, особено на почетокот на февруари, јуни и октомври, а тие се резултат на слаба комуникација. Иако љубовниот живот на Близнаците ќе биде добар на почетокот на годината, подоцна може да се искомплицира. Слободните Близнаци ќе останат сами некое време. После таа фаза, шансите за романтична врска се големи. Близнаците тогаш ќе се чувствуваат толку добро што ќе размислуваат и за брак. На крајот од годината, близнаците ќе имаат многу барања од своите партнери, па затоа е можна помала напнатост. Клучниот збор е комуникација. Лице родено во знакот на риби може сериозно да ве заинтересира.

Стрелец
Храброста и љубопитноста ќе бидат сигурни, па затоа Стрелецот оваа година ќе се зближи дури и со луѓе на кои инаку не би се осмелил да им пријде. За слободните, годината ќе започне со страствен познаник. Оние кои имаат партнер ќе поминуваат многу време заедно на почетокот на годината и ќе уживаат во интимноста. Ако слободен стрелец се сретне со личност родена во знакот Близнаци, може да се родат сериозни искри меѓу нив.

Водолија
Може да се појават тензии во семејството на Водолијата, особено во февруари, јуни, ноември и декември. Различни недоразбирања тогаш ќе ја нарушат врската на Водолијата. Од друга страна, во другите месеци, овој знак може да смета на силни пријателства и поддршка. Романтични врски се исто така многу веројатни. Оние кои се сами може да очекуваат одлични патувања и нови познанства. Оние кои се во врска ќе откријат радост и среќа.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>