Top
ne-se-za-brak

Хороскопски знаци кои воопшто не сакаат брак

За некои жени, потписот на хартија воопшто не е важен. Ти не сакаат брак, свадба и полна куќа. Дури им се лоши од помислата на свадба.

Два знака во Зодијакот се тотално против бракот.

Близнаци
Жените родени во овој знак добиваат срцебиење при самата помисла на брак. Тие не сакаат да се заколнат на вечна љубов, бидејќи секој ден е нов предизвик за нив. Спремни се целиот живот да го поминат со еден партнер, но без потпис на хартија.

Водолија
Жените од овој хороскопски знак не сакаат никогаш да бидат оставени и со скршено срце. Поради тоа во 90% од случаите токму они се тие кој го оставаат партнерот кога ќе намирисаат дека нешто тргнува на лошо. Затоа постои и нивната омраза кон бракот. Тие сакаат да се свои, слободни и независни. Сами се креатори на сопствениот пат, на развојот на умот и телото, за повеќето партнери кои ги имале во својот живот веруваат дека не се на иста бранова должина.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>