Top
sebicni

Хороскопски знаци кои се сакаат само себеси

Луѓето родени во овие знаци можеби нема да ве изневерат и остават кога ви се потребни, но тиеи  се многу себични и најчесто размислуваат само за себе. Исто така, може да се каже дека тие се нарцисоидни. Тие не можат да ги сакаат другите луѓе. Себичноста е нивна најголема маана.

Овен
Овој знак има многу доблести, но исто така има потенцијал да се преценува себеси. Тој толку многу си се сака што мисли дека е најбрилијантниот, најумниот и најпрактичниот човек на земјава. Често зборува за себе со гордост. Тој сака и кога ќе добие пофалба, а ако не добие се фали самиот. Поради ова, може да ги изгуби пријателите и партнерите.

Вага
Тие се површни на некој начин. Премногу ја ценат убавината и големо внимание посветуваат на физичкиот изглед наместо на духовната состојба на човекот. Тие сакаат да привлечат внимание и многу се шармантни. Тие мислат дека се посебни и дека она што тие го прават е најдобро.

Лав
Лавовите се познати егзоцентрици. Тие за себе сметаат дека се центарот на универзумот. Тие ги сакаат само оние кои им се восхитуваат и ги преценуваат.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>