Top
iskreni

Хороскопски знаци кои се најискрени во љубовта

Овие хороскопски знаци ги даваат своите срца тешко, но кога ќе го направат тоа, тогаш тоа е до крајот на нивниот живот.

Риби
Најсензуалниот и емотивниот знак на хороскопот. Тие даваат срце, душа и тело тешко, но откако ќе ги дадат тоа е за до крајот на животот. Тоа се океани на емоции, љубов, бакнежи, допири. Кога врската е прекината, Рибите остануваат во нивниот свет на имагинација долго време и се уште се со тој партнер во нивниот имагинарен свет. Сè уште го чувствуваат секој допир, бакнеж. За да освоите Риба потребни ви е навистина големо трпение, а потоа награда е нивната приврзаност и верност.

Рак
Љубовта, домот, партнерот и децата се синоним за Ракот. Секоја година се надоврзуваат на својот оклоп и секогаш се трудат да бидат што е можно посилни и цврсти. Кога ќе се случи љубов, тогаш тој оклоп е скршен. Тогаш тие стануваат суштина на љубовта. Не постои Рак кој не би направил сè освен се за својата љубов. За нив љубовта е подеднакво дом, деца и партнер. Раковите се согласуваат само со тоа „свето тројство“. Едното не може без другото. Кога врската ќе се расипе, им треба долго време да ја заборават, да се повлечат во својот ров и да страдаат.

Јарец
На прв поглед, Ледената кралица. Меѓутоа, кога ќе се стопи ледениот штит на таа кралица, таа всушност ја покажува својата вистинска душа и љубов. Од сите три знаци, Јарците се најемотивни! Тоа се луѓе кои претешко ја испуштаат љубовта и својот живот, а кога ќе пуштат, тогаш нема „чек“ на ништо. Даваат се како на послужавник.Тогаш исчезнува прагматичниот и сурово ладен Јарец. Нивната емотивна страна е толку силна, а од друга страна толку слаба, кревка и нежна што штом голема љубов ќе пукне некои Јарци остануваат сами до крајот на животот.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>