Top
??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

Хороскопски знаци кои не можат да се воздржат од секс

Секој човек несомнено ужива во сексот, но припадниците на овие хороскопски знаци едноставно не можат да се воздржат, за нив не постои нешто за што ќе кажат „Не“ или нешто што не им е познато.

СКОРПИЈА
Секогаш кога станува збор за љубовта, страста и сексот, Скорпиите се главни. Тие се познати како добри љубовници, имаат неодолива моќ да привлечат кого и да посакаат. Оној што ќе го привлечат, имаат моќ да го „натераат“ да игра по нивни правила. Имајте на ум дека Скорпиите сакаат секси долна облека и дека ноќната авантура ќе биде претворена во најинтересниот секс кој сте го имале.

РАК
Раковите се многу емотивни, но и страствени. Според нив сексот е најдобриот начин да се оствари блискост, тие се многу отворени и либерални. Воопшто не се срамат отворено да покажат интерес и да предложат интимно запознавање. Најмногу сексуални зависници се кријат меѓу припадниците на овој знак, кои тешко се носат со својот проблем, бидејќи се многу незаситни и со нив дружењето може да трае цела ноќ. Но, воопшто не треба да се каете бидејќи уживањето со нив долго ќе го паметите.

БЛИЗНАЦИ
Особено страствени и перверзни, многу ретко се верни, а имаат и проблем подолго да одржат врска или брак. Нив ги возбудува флертот и играта, која води право до креветот. Врзувањето ги возбудува, особено ако во сето тоа присуствува и трето лице. Познати се и како големи заводници, кои не се откажуваат лесно од својата цел.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>