Top
lagi

Хороскопски знаци кои најмногу лажат

Сите луѓе не се исти кога станува збор за лагите, па така од сите знаци во Зодијакот само 3 имаат најчеста навика да кажуваат лаги.

Близнаци
Вистината едноставно не им е најдобар пријател. Ветуваат работи кои никогаш нема да се случат и не размислуваат за последиците од нивните ветувања. Нешто што во одреден момент им се чини добра идеја, брзо станува ветување иако тие се свесни дека никогаш нема да се оствари. Тие зависат од популарноста и сакаат да им се допаѓаат на сите, дури и ако треба да користат лаги за тоа.

Скорпија
Луѓето родени во овој знак се вистински доктори на лага, и тие се толку добри во тоа што и самите забораваат што е вистина, а што лага.

Вага
Вагите се шармантни и одлични манипулатори, поради што лажат многу често и многу добро. Лажат за да се чинат подобри отколку што се, да се извлечат од неволја или само да биде по нивно. Во суштина, тие лажат цело време. Откако ќе ја стекнат вашата доверба, Вагите можат да ја изманипулираат ситуацијата сè додека не го добијат тоа што го сакаат.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>