Top
Sreka

Хороскопски знаци кои имаат „луда среќа“

Луѓето родени во овие хороскопски знаци секогаш некако магично, излегуваат од проблеми и несреќи или одеднаш имаат среќа во последен момент. Овие два хороскопски знака имаат повеќе среќа отколку памет. Додека другите се борат и се трудат, тие секогаш наоѓаат начин да ја постигнат целта потполно безболно и лесно.

Лав
Иако по природа се вредни и работливи, Лавовите знаат точно како да работат само за себе. Тие вешто манипулираат со другите, кои прават сѐ за нив, и на крајот Лавовите ја преземаат заслугата. Имаат најмногу среќа дури и во игрите на среќа.

Риби
Рибите заводливо го избегнуваат секој проблем и секогаш го добиваат она што го сакаат. Тие секогаш успеваат да избегнат потенцијални проблеми за влакно, и како Лавовите, тие многу добро манипулираат со другите. Сепак, тие се многу мрзеливи, па бараат полесни начини да заработат пари и да ги решат проблемите во животот.
Оставете коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *