Top
kroasan

Француска тајна за витка линија

Иако Франција е позната по кроасани, чоколадо, сирење и вино, само 11% од луѓето имаат проблеми со телесната тежина. А која е нивната тајна?

• Јадат леб и тестенини, но во мали количини и не секојдневно
• Успехот е во малите порции кои изгледаат полни и на прв поглед заситуваат
• Секојдневно оброците ги јадат во исто одредено време
• Пијат многу јогурт
• За ужинка јадат само овошје, наместо грицки и благо
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>