Top
Ljubov_na_prv_pogled_iLike_mk

Дали и кој верува во љубов на прв поглед?

Најновото истражување покажало дека мажите кои лесно се заљубуваат и кои веруваат во љубов на прв поглед, почесто ги изневеруваат своите партнерки.

Во анкетата, која е спроведена на 5.000 испитаници на слободни мажи и жени, покажала дека 42% од мажите, кои верувале во љубов на прв поглед, ја изневериле својата поубава половина.

И замислете, генерациите кои денес имаат над 50 години повеќе ги изневерувала своите партнери кога биле помлади, во однос на личностите кои денес имаат помалку од 30 години.

Исто така, 20% од испитаниците кажале дека не верувале во своите партнерки во претходните врски, а 9 од 10 анкетирани изјавиле дека очекуваат верност од своите идни партнери.

Судејќи по резултатите, 75% од жените и 80% од мажите се изјасниле дека им требаат најмалку 5 состаноци со момчето или девојката, за да се одлучат дали ќе се впуштат во сериозна врска или не.
Оставете коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *