Top
Crn_sladoled_iLike_mk

Црниот сладолед стана вистински светски хит

Дали сакате нешто повеќе од само еден обичен сладолед кој би ве освежил? Доколку вашиот одговор е да, ви го претставуваме новиот црн сладолед, кој изгледа толку прекрасно што ќе ви биде жал да го изедете. :)

Сладоледот е изум на слаткарницата „Little Damage“ од Лос Анџелес. Тој стана вирален хит и ги преплави друштвените мрежи. Оние кои имале можност да го пробаат велат дека има вкус на бадем. Освен самиот сладолед, и корнетот е во црна боја со што се постигнува совршена комбинација од естетика и вкус. Но, доколку е премногу темен за вашите очи, секогаш имате можност да додате неколку шарени шеќерни трошки на врвот.

Crn_sladoled_iLike_mk_2

Crn_sladoled_iLike_mk_3

Crn_sladoled_iLike_mk_4

Crn_sladoled_iLike_mk_5

Crn_sladoled_iLike_mk_6

Crn_sladoled_iLike_mk_7

Crn_sladoled_iLike_mk_8
Оставете коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *