Top
Najdobrite-tvitovi-iLike-mk1

Најпопуларните твитови (15.10.2014 – 21.10.2014)

Стигнавме до 3-тиот дел „Најпопуларни твитови“. Во истиот, ги издвојуваме следниве:

Не ја сфативте кампањава за здрава храна. Пораката е да не јадете многу гомна.

@sulimanovic

– Ја зјапа маж од ЈСП – манијак!
– Ја зјапа маж од БМВ Х5 – сладок!

@von_mistery

Твитерџии не мењаат сијалица, они твитаат, ја тролаат и хејтаат, дур сама не се смени.

@tode1514

– Која е Вашата најсилна страна?
– Прецизноста.
– Каде се гледате себеси за пет години?
– Во колку часот?

@daliboard

Најпознато женско име во дискотека?
– „Имам дечко!“

@k__vas

Јас кога мијам заби ја запирам водата од чешмата од сочувство кон децата од африка, неготино и тетово.

@jovanowsky

– Ало?
– Ало, да?
– Се јавуваме од МВР, 1500 евриќи казна пошо не кажавте „ГЛЕДАМ СУПЕР БИНГО!“

@gas_maska

Едино добро у маглата е шо не се гледа барокот!

@i999y

Ебеш сарказам кога за глупиот ти си глупиот.

@androidmkd

350 евра казна за свадби без пирошка!

@zeflowah

Ај сакај ме!
– Ај заслужи!

@heleks1

Им дадов бројчиња на проблемите да доаѓаат еден по еден.

@ansarovf

Интересно е што за загадувањето реагираме само кога е видливо. Веројатно за да реагираме за неслободата треба луѓе во пранги да се шетаат.

@flavrsavr

Сакаш да си играме ,,сладолед”?
– Kaко?
Јас ќе те сакам, ти топи се.

@trajche_thetree

Корисникот кој го баравте ве исклучил од својот живот. Ве молиме не се трудете ни подоцна.

@heleks1

Девет члено семејство имало потреба од помош.
Меѓу другото имате потреба и од кастрација!

@jovanowsky

Што е твое, ќе ти дојде кога нема да ти треба.

@@_luna_1979

Согласно кампањата за здрава исхрана емисијата на Јанко ќе се преименува во „Јади Брокула“.

@podochnjak

Пица бурек е една од подобрите работи што и’ се случиле на државава.

@jovanowsky

Зошто се понашаш ко да не одиме?
– Молам! Јас?
Зошто се понашаш ко да не одиме?!?
– Не те познавам јас тебе девојко!
А девојка сум ти сега а?

@thetetka

Од инвестиции, сум инвестирал многу емоции во погрешни лучности.

@dreamcatcher985Оставете коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *