Top
Najdobrite-tvitovi-iLike-mk

Најпопуларните твитови (08.10.2014 – 14.10.2014)

Македонските твитерџии беа мошне активни изминатите 7 дена, а ние издвојуваме неколку нивни твитови.

Драги твитерџии, слободно додадете го вашиот твит тука, а ние ќе го објавиме во најкус можен рок. ;)

– Добар ден, имате апчиња против турбофолк?
– Да, имаме.
– Тооооо Цецо!!!

@vlatkovasilj

Барам љубов! За #твитеркалендар ми треба. НЕКА ТРЕПКА!

@ref

= Што правиш во пижами во двор?
– Во чиј двор сум?
= Во твојот.
– Егзакли.

@brienneoftart

*на состанок на група за одвикнување од сељачизам*
– Здраво, јас сум сељак,се викам Аврам.
– Да ти го наврам.
– Молим?
– Опалим те голим!

@mojokilington

Од лажен женски профил договарав кафе со друго женско и на крај искочивме 2ца машки…

@princoodorizari

– Ти планираш некогаш да пораснеш и да се уозбилиш?
– Еве уште главниов да го поминам.

@the__zorro

Сите се против абортус дур не забремени швалерката.

@mojokilington

Види мамо, види… без иднина.

@goran_man

Жена ти раѓа. Доаѓа тип да ја тестира екстерно дали стварно може да затрудни.

@sulimanovic

– Ако ме сакаш нема да си одиш мори!
– Дечко извини ама само за пола саат имаш платено…

@androidmkd

– Знаеш историја?
– Да
– Што е овој споменик на плоштад Македонија?
– Џабе пари фрлени

@1machka

– 50€ казна за одење по улица.
– Па на тротоар нема место од коли!
– 250€ за многу праење паметен!
– Ама…
– 100€ за недовршување реченици.

@sulimanovic

Се возам у такси пијан:
“По Илинденска или по Иво Лола Рибар?”
“По Илинденска.”
Многу поскупо јеби га, али иди изговори Иво Лола Рибар…

@darjanr

Добар ден, што ќе се напиете?
– За мене едно кафе, а за лап-топот еден чај ќе ве молам, вирус има фатено малиот.

@zucicuci

Ве молам не ги асфалтирајте улиците, таман ги научив сите дупки напамет.

@psychladykiller

“Секој граѓанин на Република Македонија има право да мисли дека е слободен.”

@tovornottov

Подочњаков ми е толку длабок што само што почна да предава филозофија на факултет.

@muarko

Еден ден сами ќе се угушите во предрасудите и затворените умови.

@bisernasolza

Пеери,
А каде другде да се појави ебола ако не на крстопатот на цивилизациите?
Молам за гордост!

@therealpsmst

Што правите во Македонија?
– Плукаме по успешните
– Мразиме се што чини
– Живееме од лаги
– Се радуваме на туѓата несреќа
– Знаеме се за сите

@dreamcatcher985

– Знаеш историја?
– Знам.
– Што е 11ти октомври?
– Неработен ден.

@the__zorro

Се жали дека ја користел само за секс. Алооо бре, сексот е супер! Жали се ако те користи само за да му переш алишта и да му готвиш!

@shushmula

Ни на пијано да немаш на кој да се јавиш. Е до таму е работава.

@_sajsi

Најјако ми е кога се разминуваш со некој, се вртиш назад и и тој се врти во исто време. Не едно, 2 незгодни.

@paynster123

Знаеш англиски?
– ДА
Употреби го celebrate во реченица
Cele brate, тури по една ракија.

@k__vas

Си ја барав бељата и тебе те најдов.

@ansarovf

Знаеш Англиски ?
– Да
Употреби го во реченица “Check”
– CheckАJTE малце другари!!!

@k__vas

Чекав цел ден кај неа пред зграда и случајно се сретнавме.

@the__zorro

– ШО НАПРАВИ СО КОЛАТА БЕ СИНЕ!?
– Не сакајќи беше тато :(
– И ти беше не сакајќи ама пак убо те чував..
– :(

@dimovskifilip

Знаеш Англиски?
– Да…
Ај искористи го “Arrow” во реченица…
– СтArrow КУПУЈЕЕЕЕЕМ!

@thefitzzzОставете коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *