Top
Aparat-za-sarma-iLike-mk

Револуционерен кујнска уред за виткање сарми

Доколку некогаш важело правилото „девојка може да се мажи, дури кога ќе научи совршено да витка сарми со големина на напрсток“, денес модерната технологија ѝ пркоси и на оваа вештина.

Aparat-za-sarma-iLike-mk-2

Па, ако виткањето сарми не е ваша посилна страна, од неодамна на пазарот се достапни специјални мини кујнски алатки, кои ќе ви ја олеснат постапката за правење на овој традиционален специјалитет.

Уредот „Dolmer“ е дело на руската компанија „Askar“.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>