Top
iPhone 5c

Запознајте го iPhone 5c

Денес, покрај претставувањето на iPhone 5s и оперативниот систем iOS7, Епл (Apple) официјално го претстави и долгоочекуваниот колоритен убавец – iPhone 5c. iPhone 5c има 4-инчен дисплеј, моќна батерија која ветува повеќе часови работа, брз A6 чип и 8 мегапиксели камера. Негови адути се поприфатливата цена и интересната колоритна маска. Доаѓа во пет варијанти, и тоа: зелена, жолта, бела, сина и розова.

iPhone 5c

Всушност, iPhone 5c е подобрена варијанта на iPhone 5. Станува збор за моќен уред спакуван во колоритна поликарбонатна маска.“ – изјави Филип Шилер, маркетинг-менаџер на Епл.

Новиот колоритен телефон има прифатливи цени. Верзијата од 16 гигабајти ќе се продава по цена од 549 американски долари, а пак од 32 гигабајти за 649 долари. Со склучување на двегодишен договор цената е значително помала, 99 односно 199 американски долари.

iPhone 5c

iPhone 5c

iPhone 5c

iPhone 5c


Станете наш facebook фан. Ви Благодариме!
Оставете коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *