Top

BlackBerry лансира два смарт телефони: BB Bold 9900 и BB Bold 9930

Познатиот производител на смарт мобилни телефони BlackBerry го зголемува своето семејство со два сосема нови модели. Станува збор за BlackBerry Bold 9900 и BlackBerry Bold 9930 (т.н. Bold Touch). Едновремено, со илегувањето на двата мобилни апарати, BlackBerry ќе го промовира својот нов оперативен систем – BlackBerry OS 7.0.
Што се однесува до техничките карактеристики, новите BB членови ќе имаат 2.8 инчни touch-дислеи, 1,2GHz процесор, камера со 5 мегапиксели која ќе овозможува снимање на видео со 720p и интегрирана 8GB меморија.
BlackBerry 9900 може да се пофали со 4G технологија преку HSPA поврзување, додека пак 9930 со RIM dual-band CDMA и quad-band GSM.

Кликнете ТУКА за да ги погледнете нашите денешни содржини.

Facebook FAN page
Оставете коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *