Top
Samsung ATIV Q

Samsung ATIV Q – Windows лаптоп и Android таблет

Samsung најави претставување на нов уред – Samsung ATIV Q. Станува збор за уред кој работи на две платформи, Windows 8 и Android 4.2.2. Од технички аспект, ATIV Q има 13.3 инчен дисплеј, Intel Haswell Core i5 процесор, 4GB вградена меморија, моќна батерија за 9 часа активна работа, мобилна тастатура, USB 2.0 и USB 3.0, microSD слот.

За жал, челните луѓе од Samsung сеуште не даваат информација за цената и датумот на малопродажба.

Samsung ATIV Q (2)

Samsung ATIV Q (3)

Samsung ATIV Q (4)

Samsung ATIV Q (5)
Оставете коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *