Top
Lima-Ambrosio-iLike-mk

Адријана Лима и Алесандра Амбросио ги откриваат вежбите за нивниот совршен физички изглед

Ангелите се во интензивни подготовки за претстојното шоу на „Victoria’s Secret“ кое ќе се случи на 2 декември.

Меѓудругото, супер моделите Адријана Лима и Алесандра Амбросио ќе се појават во скапоцени комплети со градници вредни по 2 милиони долари.

Токму тие две ги откриваат вежбите за нивниот одличен изглед.

Лима презентира вежби за обликување на целото тело со својот личен тренер Мајкл Олаџиде.

А, пак Амбросио покажува вежби за зацврстување на рацете, заедно со тренерот Џастин Гелбенд.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>