Top
Dolphins-Jumping-iLike-mk

Заливот на делфините

Во ова видео ќе имате можност да видите како оваа група делфини ужива во океанските бранови. Материјалот е снимено со помош на дрон на бреговите на Западна Австралија.

Глетка која го намами локалното население и предизвика фасцинирање кај милиони луѓе ширум светот благодарение на социјалните мрежи на кои видеото се прошири.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>