Top

NEW Video: Who’s that chick – Rihanna ft. David Guetta

Нов видео клип доаѓа од Ријана. “Who’s that chick” e темата која ја сработи со Дејвид Гета. Режисер на видеото е Џонас Акерлунд, познат по соработките со Лејди Гага и Бијонсе.
Синглот “Who’s that chick” нема да биде дел од нејзиниот најнов студиски проект “LOUD”.
1 Коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>