Top
matematicki-trikovi-iLike-mk

Трикови со кои ќе множите броеви ко од шега

Со овој едноставен трик ќе можете да множите двоцифрени и троцифрени броеви без употреба на дигитрон.

Кој рече дека математиката не е „лесна ко песна“? :)
Оставете коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *