Top
Timelapse-10K-iLike-mk

Експериментално тајмлепс видео во 10К резолуција

На неколкупати до сега имавме можност да погледнеме видео клипови во 4К резолуција. Но, тимот на „Scienti Fantastic“ изненади со кусо тајмлепс видео со неверојатна 10К резолуција.

Колку за споредба, филмовите кои се проектираат во кино салите најчесто се со резолуција 16К.

Кликнете „play“ и уживајте.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>